Zuchowa Gra Terenowa „Zawiszacy w boju” w 80. Rocznicę II WŚ

30 sierpnia 2019 r. odbyła się Zuchowa Gra Terenowa „Zawiszacy w boju” zorganizowana dla zuchów przez 15 Ratowniczą Drużynę Wędrowniczą „Nieśmiertelni”.

Podczas gry zuchy wcieliły się w Zawiszaków, którzy mieli do wykonania szereg zadań m.in odbić harcerza uwięzionego i pilnowanego przez Niemców, przejąć paczki od wroga oraz opatrzyć rannego. Wszystkie zadania wykonali wzorowo, wykazując się dużym sprytem! Celem gry było uświadomienie kim były Szare Szeregi, zapoznanie najmłodszych członków Hufca z historią II Wojny Światowej oraz uczczenie pamięci o poległych podczas jej trwania. W tym roku przypadła 80. Rocznica Wybuchu II Wojny Światowej, dlatego cieszymy się, że na grze zjawiły się nasze kochane zuchy jak i osoby niezrzeszone. Wychowujemy i uczymy patriotyzmu od najmłodszych lat! Dziękujemy wszystkim za udział w grze oraz pomoc w jej organizacji.