Zespoły i instruktorzy funkcyjni

Zespół Komunikacji i Promocji Hufca Ziemi Żywieckiej ZHP

Zespół komunikacji i promocji hufca dba o spójny i estetyczny wizerunek hufca, koordynuje kampanie promocyjne i wizerunkowe hufca, zapewnia członkom hufca przestrzeń do wzajemnej komunikacji, koordynuje i promuje wykorzystywanie w hufcu systemu e-ZHP i intranetu ZHP oraz odpowiada za przeszkolenie członków hufca w tym zakresie, prowadzi stronę internetową hufca oraz konta hufca w mediach społecznościowych, tworzy materiały promocyjne na potrzeby hufca i jego jednostek, tworzy relacje fotograficzne z wydarzeń hufca, odpowiada za przeszkolenie członków jednostek odpowiedzialnych za ich działalność promocyjną i wizerunkową, nadzoruje działalność jednostek hufca pod względem zgodności z przepisami wewnętrznymi ZHP regulującymi działalność promocyjną i wizerunkową.

Szef zespołu
pwd. Julia Fijak

Zespół Historyczny Hufca Ziemi Żywieckiej ZHP

Zespół historyczny hufca dba o pamiątki historyczne hufca, upowszechnia historię hufca i ruchu harcerskiego na Żywiecczyźnie, odpowiada za upamiętnianie i podtrzymywanie pamięci o zasłużonych na rzecz hufca i ruchu harcerskiego na Żywiecczyźnie, odpowiada za merytoryczną stronę pracy z bohaterem hufca.

Przewodniczący zespołu
druh Piotr Pindel

Zespół Kwatermistrzowski Hufca Ziemi Żywieckiej ZHP

Kwatermistrz hufca pełni rolę przewodniczącego zespołu kwatermistrzowskiego hufca, nadzoruje i koordynuje bieżącą działalność kwatermistrzowską, nadzoruje stan techniczny Domu Harcerza i Bazy Obozowej „Albinówka”, nadzoruje stan techniczny, ewidencjonowanie, wykorzystywanie i gospodarowanie środkami trwałymi i sprzętem zgodnie z przepisami wewnętrznymi ZHP, nadzoruje działanie podstawowych jednostek organizacyjnych w zakresie gospodarki środkami trwałymi i sprzętem zgodnie z przepisami wewnętrznymi ZHP oraz odpowiada za przeszkolenie kierowników tych jednostek w tym zakresie.

Zespół kwatermistrzowski hufca wspomaga kwatermistrza hufca, wykonuje bieżące prace kwatermistrzowskie w Domu Harcerza i na bazie obozowej „Albinówka” w celu utrzymania porządku, prawidłowego stanu technicznego i bezpieczeństwa, zabezpiecza i konserwuje środki trwałe i sprzęt hufca, w celu utrzymania ich prawidłowego stanu technicznego, bezpieczeństwa i przydatności, nadzoruje prawidłowe korzystanie ze środków trwałych i sprzętu hufca zgodnie z przepisami wewnętrznymi ZHP .

Kwatermistrz hufca
druh Piotr Pindel

phm. Jacek Gartman

phm. Albin Kłodnicki

druh Jakub Śleziak

Instruktor Hufca Ziemi Żywieckiej ZHP ds. krwiodawstwa

Instruktor hufca ds. krwiodawstwa koordynuje współpracę hufca z instytucjami zajmującymi się krwiodawstwem i krwiolecznictwem, odpowiada za współpracę hufca z instytucjami i władzami lokalnymi w zakresie promowania idei honorowego dawstwa krwi, promuje ideę honorowego dawstwa krwi wśród członków hufca.

hm. Wiesław Tomiczek