15 RDW “Nieśmiertelni” wygrała trasę wędrowniczą podczas Betlejemskiego Zlotu w Zakopanem!

W miniony weekend patrol z 15 Ratowniczej Drużyny Wędrowniczej „Nieśmiertelni” wziął udział w Zlocie Betlejemskim „Światło, które łączy” w Zakopanem. Wyruszyli już w piątek, aby przeżyć harcerską przygodę.

Na początku odbyła się rejestracja, odbiór pakietów oraz wyprawki na grę miejską. Wieczorem odbyło się oficjalne rozpoczęcie Zlotu na Równi Krupowej. W sobotę wędrownicy wzięli udział w grze miejskiej, która obejmowała zasięgiem całe Zakopane! Trasa dla wędrowników składała się z 62 punktów za 1-2 punkty oraz 4 punktów daleko od siebie położonych za 50 punktów. Uczestnicy poznali wiele ciekawostek na temat Zakopanego. Odwiedzili ciekawe miejsca w mieście m.in Wielką Krokiew, Muzeum Jana Kasprowicza oraz Kaplice Najświętszego Serca Jezusa w Jaszczurówce z 1904 roku. Patrol zmierzył się z wieloma trudnościami na trasie. Było bardzo zimno, długo padał śnieg… ale wędrownicy dotarli do tych najdalszych punktów! Po grze udali się na obiad do Szkoły Podstawowej nr 1. Po smacznym obiedzie wyruszyli w stronę kościoła, w którym odbył się koncert „Good God”! Wieczorem nadszedł czas wyników… patrol Nieśmiertelnych WYGRAŁ! Naszym wędrownikom udało się wygrać Trasę Wędrowniczą podczas Ogólnopolskiego Zlotu! W niedzielę wspólnie odebrali Betlejemskie Światło Pokoju z rąk Druhny Naczelnik podczas Mszy Harcerskiej na Głodówce. Wszyscy bezpiecznie, szczęśliwie i z przygodą wrócili do domu! Światełko już płonie w naszym Hufcu.

15 Ratowniczej Drużynie Wędrowniczej “Nieśmiertelni” gratulujemy wielkiego sukcesu! Oraz zapraszamy do odebrania i przekazania dalej Betlejemskiego Blasku.

[envira-gallery id=”4975″]