Na ratunek św. Mikołajowi!

6 grudnia w Szkole Podstawowej w Międzybrodziu Żywieckim odbyła się niecodzienna zbiórka 16 WDH Słoneczni oraz 24 WDH Dobre Duchy. Przed harcerzami stanęło ważne zadanie – odnaleźć św. Mikołaja, który został uwięziony gdzieś w budynku szkoły i oczekiwał na ich pomoc.

Harcerze podzieleni na zastępy stanęli na wysokości zadania. Odważnie pokonywali przeszkody, zdobywając kolejne klucze, które doprowadziły ich do sali z zagubionym Świętym. Pomógł im w tym pradawny elf, który wykorzystał swoje moce by otworzyć zaklęte drzwi, za którymi znajdował się biskup z Miry.

W podziękowaniu za odnalezienie i uwolnienie św. Mikołaj obdarował harcerzy oraz kadry drużyn słodkim upominkiem. Po wspólnym śpiewograniu harcerze wraz ze swoim niezwykłym gościem zawiązali krąg i pełni radości udali się do domów, pamiętając, że harcerz jest pożyteczny i niesie pomoc bliźnim – nawet św. Mikołajowi!

[envira-gallery id=”4787″]