Harcerska Impreza Plenerowa

W dniach 22-23.09.2018 r. Harcerze Starsi oraz Wędrownicy uczestniczyli w Harcerskiej Imprezie Plenerowej, która odbyła się w Chorzowie. Już od samego rana towarzyszył im harcerski duch wyjazdu – nie obyło się bez gitary oraz śpiewów!

Na dworcu w Katowicach, gdy patrol zebrał się w całości, harcerze wspólnie udali się do Parku Śląskiego, gdzie czekały na nich tysiące przygód. Po rejestracji rozbili namioty, następnie odbył się apel rozpoczynający HIP. Po nim, gdy patrolowa udała się na odprawę, reszta uczestników zabrała się za ćwiczenia do Biegu o Złotą Lilijkę. Każdy z harcerzy brał udział w innej konkurencji – były to m.in apel mundurowy, przyszywanie guzika, skakanie przez linę, terenoznawstwo oraz pierwsza pomoc. Czas płynął bardzo szybko – jak to bywa na harcerskich wydarzeniach. Po biegu nastąpił czas na obiad – po tym jak nasze brzuchy zostały napełnione, uczestnicy wspólnie udali się na ściankę wspinaczkową oraz inne atrakcje. Na koniec dnia uczestniczyli w koncercie, na którym tańczyli i śpiewali do samego końca. Noc minęła również w harcerskiej atmosferze!

[envira-gallery id=”3725″]