Szkolenie Bojowe

W dniach 18-19 maja, na stanicy naszego Hufca, odbyło się Szkolenie Bojowe. Gdy przyjechaliśmy na miejsce, odbył się apel rozpoczynający biwak, gdzie przedstawiony został m.in. plan dnia oraz regulamin szkolenia. Odbyła się również gra terenowa, podczas której wybudowaliśmy szałas! Wieczorem odbyło się ognisko ze śpiewograniem oraz tańce integracyjne. Rano, po zaprawie porannej i śniadaniu, odbyły się zajęcia z łączności w terenie. Wszyscy nauczyli się, jak porozumieć się w terenie przez radiostację, nawet w trudnych lub ekstremalnych warunkach.

Po zajęciach mieliśmy chwilę czasu wolnego, w której pletliśmy wianki z kwiatów, śpiewaliśmy, jak również strzelaliśmy z broni typu ASG. Nadszedł czas na obiad, na który były kiełbaski z grilla i pierogi. Po posiłku odbyły się kolejne zajęcia. Podczas szkolenia bojowego z ASG, dowiedzieliśmy się jak zachowywać się na strzelnicy, jak obchodzić się z bronią, a na końcu strzelaliśmy do tarcz. Prawie wszystkie strzały były celne. Była to wspaniała przygoda, ponieważ większość z nas strzelała po raz pierwszy.

Następnym punktem dnia były zajęcia z rozpalania ogniska w trudnych warunkach. Nauczyliśmy się, jakie materiały są najlepsze do rozpalenia ogniska oraz jak zrobić to, za pomocą kory i krzesiwa. Od tego momentu, żadna pogoda nie jest nam przeszkodą do rozpalenia ogniska!

Ostatnim punktem dnia były zajęcia z musztry. Uczyliśmy się podstaw musztry, ćwicząc reakcje na komendy, takie jak: “zwrot” i tzw. “padnij powstań”. Nie zabrakło gier i zabaw, które odbyły się pod koniec biwaku.

Na zakończenie biwaku odbył się apel, podczas którego wręczone zostały dyplomy. Zrobiliśmy sobie również pamiątkowe zdjęcie! Pogoda dopisała! Cały biwak odbył się w harcerskim klimacie. Szkolenie bojowe było wspaniałą przygodą i możliwością do nauki nowych umiejętności.

[envira-gallery id=”3180″]