Biwak DMB 2018

Miniony weekend był dla harcerzy okazją do świętowania największego skautowego święta na świecie – Dnia Myśli Braterskiej!  Jednym z wydarzeń, które odbyło się na terenie naszego Hufca był biwak zorganizowany w Zespole Szkół w Łodygowicach. Pierwszy dzień biwaku już od samego początku był bardzo aktywny. Biwak rozpoczął się apelem, na którym zameldował się każdy biwakowy zastęp. W biwaku udział wzięły 3 drużyny – 18 WDH “Leśna Kompania”, 24 WDH “Dobre Duchy” oraz 16 WDH “Słoneczni”. Po kolacji rozpoczął się uroczysty kominek, który przybliżył harcerzom ideę oraz historię Dnia Myśli Braterskiej. Gościem specjalnym była Komendantka Hufca dh. pwd. Agnieszka Michalec. Jak to na harcerskim biwaku już bywa, nie mogło zabraknąć gry nocnej! Okazało się, że patron skautów – św. Jerzy został okradziony i harcerze musieli pomóc mu odnaleźć jego zagubione rzeczy; zbroję, hełm, buty, pelerynę, napierśnik, pas, tunikę, miecz oraz włócznię. Gdy już oddali te rzeczy św. Jerzemu, okazało się, że księżniczka została porwana przez straszliwego Smoka. Św. Jerzy i harcerze bez wahania wyruszyli jej na pomoc, a nasz patron pokonał Smoka i uwolnił księżniczkę.

W sobotę, harcerze mieli okazję poznać inne organizacje skautowe z całego świata podczas gry po szkole. Na pamiątkę biwaku, każdy z nich wykonał medalion nawiązujący do Dnia Myśli Braterskiej. Biwak zakończyliśmy apelem pożegnalnym oraz śpiewograniem!

Każdy biwak jest okazją do wspaniałej zabawy, rozwoju oraz nauki – dziękujemy organizatorom, opiekunom oraz rodzicom za pomoc!

[envira-gallery id=”2706″]