W tobie jest światło!

Już po raz 27. zapłonęło Betlejemskie Światło Pokoju – znak braterstwa, jedności i pokoju, nieodłączny element adwentowego przygotowania do Bożego Narodzenia w Polsce. Tegoroczne hasło Betlejemskiego Światła Pokoju brzmi „W Tobie jest światło”.

W weekend wędrownicy spędzili czas w Zakopanem na Betlejemskim Zlocie. W sobotę wzięli udział w grze po mieście – gdzie poznali Zakopane, jego historię oraz osoby, które zapisały się na jego kartach. Wieczorem odbył się apel, a następnie koncert zespołu “Cisza jak ta”. O 23:00 rozpoczęła się Msza Święta w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach, podczas której Skauci ze Słowacji przekazali światło Naczelnikowi ZHP.

Był to harcerski weekend spędzony w górskiej atmosferze. Harcerze z Betlejemskim Światłem Pokoju niosą harcerską moc i nadzieję.

Sztafeta Światła ukazuje to szczególne światło, które idzie od Boga. Wskazuje na dogłębne przenikanie ludzkiego życia światłem Jezusa, który “mrok rozjaśnia” i jest naszym Zbawicielem.

Zmotywowani słowami papieża Franciszka „Idź i głoś” podejmujemy wyzwanie zaniesienia Betlejemskiego Światła do wszystkich, którzy pragną przeżyć bożonarodzeniową radość. Dokonujemy tego nie tylko przez wielkie wydarzenia, ale przede wszystkim:

  • przez naszą codzienną służbę, czasami cichą, pokorną, bez mediów, rozgłosu
  • przez światło, jakie harcerka i harcerz zachowuje w swoich oczach
  • przez pogodę ducha, której nie naruszają nawet najbardziej skomplikowane dni
  • przez pragnienia żeby służyć, nawet jeśli doświadczamy rozczarowań.

Im więcej my, sami mamy światła Jezusa, im więcej światła Jezusa jest w naszej organizacji, im więcej tego światła jest w każdym zuchu, harcerzu, wędrowniku, instruktorze i seniorze, tym bardziej nasza wspólnota jest żywa a misja wiarygodniejsza.

Rozpalajmy w innych światło, które jest w nas, by ludzie, nie wierzyli w ciemność, ale w jasność dnia; by nie ulegali nocy, ale mieli nadzieję na jutrzenkę; by nie ugięli się przed złem i zawsze ufali w nieskończone możliwości dobra.

[envira-gallery id=”1550″]