Wędrownicy zdobywają Znak Służby Pamięci

Od stycznia, w ramach Kampanii Bohater trwającej w naszym hufcu, wędrownicy 37 Drużyny Wędrowniczej „Nobis” zdobywają w drużynie Znak Służby Pamięci. W ramach próby, powstały 3 zespoły, które zajmują się kolejno: odnalezieniem wszystkich dostępnych informacji na temat Tadeusza Jänicha, stworzeniem linii czasowej i uporządkowaniem zebranych materiałów, opracowaniem życiorysu i stworzeniem publikacji na temat Bohatera. O działaniach pierwszego z nich opowiada nam druhna Julia:

„Nasza grupa, w skład której wchodzę ja, druh Kuba i druhna Paulina, miała za zadanie odnaleźć jak najwięcej informacji na temat Tadeusza Jänicha.
Udało nam się, na podstawie skrawków informacji znalezionych w internecie, książek na temat harcerstwa na żywiecczyźnie i rozmowy z druhem Arturem Caputą (z Muzeum Miejskiego w Żywcu), rozpisać mniej więcej jego życiorys oraz stworzyć drzewo genealogiczne.
Największym problemem było jednak znalezienie tych informacji, ponieważ jest to bardzo mało znana postać, a wiele pamiątek i not archiwalnych przepadło. Mało jest również osób, które znały go osobiście, a jeszcze mniej z nich żyje. Pomimo tych trudności, udało nam się znaleźć dość dużo informacji na jego temat, m.in. w bibliotece miejskiej, muzeum, na stronach internetowych i w samym Domu Harcerza.”