Podsumowanie akcji „Plecak nadziei”

Miesiąc październik minął w naszym hufcu pod hasłem pomocy dla Ukrainy w ramach akcji „Plecak nadziei”. Podczas zbiórki zebraliśmy 112 kg przyborów szkolnych. Nie udałoby się to bez współpracy i zaangażowania drużyn hufca oraz darczyńców – do zbiórki dołączyli m. in. pracownicy delegatury NIK z Kielc, strażacy PSP w Żywcu oraz Zarząd Oddziałowy NSZZ Funkcjonariuszy Straży Granicznej w Raciborzu.

Plecaki wraz z akcesoriami dotarły już na Ukrainę do miasta Sarny i zostały rozdysponowane dzieciom w szkole. Wszystkim ofiarodawcom przekazujemy słowa wdzięczności i podziękowania płynące zza naszej wschodniej granicy.

Zbiórka dała dużo satysfakcji naszym harcerzom, o czym wypowiada się druhna Paulina:

Nasza drużyna wsparła potrzebujące dzieci z Ukrainy. Zebraliśmy wiele artykułów szkolnych, które na pewno przydadzą się w szkole. A dzięki wszystkim takim akcjom, w naszej drużynie ciągle rośnie poczucie, że możemy coś zrobić. Mimo że jesteśmy tylko dziećmi, to i tak możemy pomagać, właśnie dzięki takim akcjom.