Rozpocznij przygodę!

[metaslider id=3477]

Jesteś poszukiwaczem przygód, który chce razem z przyjaciółmi napisać wielką opowieść o braterstwie, patriotyzmie i bohaterstwie? A może po prostu szukasz czegoś co pozwoli Ci się rozwinąć i da okazję do wejścia w świat pełen fantastycznych przeżyć? Jeśli tak – witamy w Związku Harcerstwa Polskiego!

ZHP jest ogólnopolskim, patriotycznym stowarzyszeniem należącym do światowego ruchu skautowego. Jest organizacją otwartą i apolityczną. Jednak ZHP to nie tylko organizacja, to przede wszystkim ruch społeczny kształtujący postawy i charaktery. Wspieramy wychowanie dzieci i młodzieży zgodnie z harcerskimi wartościami, takimi jak: patriotyzm, braterstwo, przyjaźń, służba, wiara, praca, sprawiedliwość, wolność i pokój. Wartości te, zapisane w Obietnicy i Prawie Zucha oraz Przyrzeczeniu i Prawie Harcerskim, odnajdujemy w tworzonej przez dziesiątki lat kulturze organizacji. Tworzą one kodeks postępowania i kształtują styl życia członków ruchu harcerskiego, przy czym każdemu z nich pozwalają kreować osobistą drogę ich realizacji w budowanych indywidualnie próbach na kolejne – harcerskie i instruktorskie – stopnie.

Życie bez przygód byłoby strasznie głupie – gen. Robert Baden-Powell

Aby zostać członkiem ZHP wybierz gromadę lub drużynę, która znajduje się w najlepszej dla ciebie lokalizacji i jest odpowiednia dla twojego wieku, oraz skontaktuj się z jej drużynowym poprzez podany adres e-mail lub numer telefonu. Wykaz jednostek znajdziesz tu.