Weź udział w konsultacjach ws. zmiany nazwy hufca!

Sztab Kampanii Bohater w dniach 22.02 – 28.02 prowadzi otwarte konsultacje ws. zmiany nazwy hufca skierowane do wszystkich członków ZHP z przydziałem służbowym do Hufca Żywiec i jego podstawowych jednostek organizacyjnych. W konsultacjach mogą więc wziąć udział nie tylko instruktorzy, ale też zuchy, harcerze, harcerze starsi, wędrownicy oraz starszyzna.

Proponowaną zmianą jest zmiana nazwy hufca z „Hufiec Żywiec” na „Hufiec Ziemi Żywieckiej”.

Hufiec Żywiec, jako jednostka terenowa Związku Harcerstwa Polskiego, obejmuje swoim zasięgiem 11 z 15 gmin powiatu żywieckiego. Gromady i drużyny tworzące hufiec nie działają jedynie na terenie miasta Żywiec, ale również w innych miejscowościach powiatu żywieckiego. Dodatkowo, dużą część kadry hufca stanowią członkowie ZHP spoza miasta Żywiec, dlatego nazwa hufca odnosząca się do ziemi żywieckiej, czyli de facto Żywiecczyzny, lepiej oddaje jego charakter i bezpośrednio nawiązuje do regionu geograficznego i etnograficznego, na terenie którego działa hufiec.

Konsultacje są prowadzone za pośrednictwem ogólnodostępnego formularza. Ponieważ formularz jest ogólnodostępny i otwarty dla osób bez konta e-ZHP, przesłane odpowiedzi będą weryfikowane na podstawie systemu ewidencyjnego „Tipi”

Formularz konstultacji

Hufiec to my wszyscy – weź udział w konsultacjach i miej wpływ na jego kształt!