„Na horyzoncie”

W miniony weekend, 6-7 grudnia 2019 roku, w Jeleśni odbył się XXXVI Rajd Beskidzkich Trampów „Na horyzoncie”. Udział w rajdzie wzięło 114 zuchów, harcerzy oraz instruktorów naszego hufca.

W piątek uczestnicy podjęli się wykonania pierwszego zadania – zbudowania własnych statków potrzebnych do wykonania misji powierzonej im przez NASA. Poszło im naprawdę nieźle! Natomiast wieczorem odwiedził nas niespodziewany gość… święty Mikołaj! Przyjechał z daleka, by podarować harcerzom prezenty. Po spotkaniu i śpiewaniu wszyscy rozeszli się do sal, lecz nie na długo… Po gwizdku na ciszę nocną, druhna Izabela, zuch Nikodem, zuch Antoni i zuch Mateusz wraz z opiekunką zostali wysłani na krótką grę terenową, gdzie na końcu, jak się okazało, czekało na nich ognisko i przyjaciele z drużyny. Druhna Izabela złożyła Przyrzeczenie Harcerskie, a trójka zuchów Obietnicę Zuchową. W sobotę rano odbyła się gra terenowa, w której uczestniczyło 7 patroli złożonych z gromad i drużyn hufca. Wspólnymi siłami odnaleźli różne kraje świata i w końcu wykonali ostateczne zadanie, odkrywając nowy ląd – Atlantydę!

Wyniki gry terenowej

Trasa zuchowa:
I miejsce – 8 GZ „Szybkie Żółwie”

Trasa harcerska:
I miejsce – 24 WDH „Dobre Duchy”, 21 WDH „Myśliwi” im. Tadeusza Jänicha, 8 DHNS „Drużyna Słońca”, 4 WDH „Szerszenie” oraz 15 RDW „Nieśmiertelni”
II miejsce – Próbna Drużyna Harcerska w Jeleśni
III miejsce – 16 WDH „Słoneczni” oraz 18 WDH „Leśna Kompania”

Wszystkim patrolom gratulujemy! Przed apelem kończącym wszyscy razem ułożyli mapę świata wraz z nowo odkrytym lądem. Na koniec wszyscy z uśmiechami na twarzach wrócili do domów.