Spotkanie z dziećmi z Sarn

W ubiegłym tygodniu w naszym hufcu zawitało 12 wyjątkowych gości – gromadka dzieci z miejscowości Sarny na Ukrainie wraz z wychowawcami.

Na wycieczkę, na której dzieci mogły zobaczyć najbardziej charakterystyczne miejsca w Żywcu oraz poznać kulturę i historię tego miasta zabrali ich harcerze 4 WDH Szerszenie. Na sobotnim ognisku koło ZSAiO w Moszczanicy, instruktorzy prowadzili zabawy integracyjne oraz pląsy. W ramach wdzięczności, na ręce komendantki został przekazany tradycyjny upominek. Wieczór ten zakończył się zawiązaniem kręgu i puszczeniem iskierki.

Mamy nadzieję, że wszyscy będą miło wspominać chwile spędzone w naszym harcerskim gronie. Za każdy uśmiech oraz wspólnie zaśpiewaną piosenkę bardzo dziękujemy, a naszym nowym przyjaciołom życzymy bezpiecznego powrotu do domu!