„Światło, które daje moc”

Już w przyszłą niedzielę Betlejemskie Światło Pokoju po raz 29. dotrze do Polski. Słowaccy skauci przekażą je polskim harcerzom 15 grudnia w Zakopanem. Harcerze naszego hufca z tej okazji wezmą udział w Betlejemskim Zlocie w Zakopanem oraz w uroczystościach na Jasnej Górze.

Hasło tegorocznej edycji to „Światło, które daje moc”, które nawiązuje do słów Jana Pawła II, wypowiedzianych 10 czerwca 1979 r. w Krakowie: „Musicie być mocni, drodzy bracia i siostry, mocą tej wiary, nadziei i miłości świadomej, dojrzałej, odpowiedzialnej, która pomaga nam podejmować ów wielki dialog z człowiekiem i światem na naszym etapie dziejów – dialog z człowiekiem i światem, zakorzeniony w dialogu z Bogiem samym: z Ojcem przez Syna w Duchu Świętym – dialog zbawienia”.