Zlot Chorągwi Śląskiej ZHP

Udział w Zlocie Chorągwi Śląskiej ZHP wzięły dwa patrole z naszego hufca; starszoharcerski oraz wędrowniczy. Zlot zgromadził ponad 1000 zuchów, harcerzy, wędrowników i instruktorów z całej Chorągwi. Rozpoczęciem Zlotu był uroczysty apel pod Pomnikiem Powstańców Śląskich w Katowicach  – tym samym zainaugurowany został program „Cztery Śląskie Skrzydła”, upamiętniający rocznicę powstań śląskich.
Harcerze Starsi wzięli udział w grze miejskiej, podczas której poznali najważniejsze postaci z okresu powstań, m.in. Wojciecha Korfantego, Juliusza Ligonia oraz Józefa Rymera. Musieli wykazać się wiedzą i pomysłowością, a także wytrwałością na trasie gry. Patrol pod opieką pwd. Agnieszki Michalec, złożony z harcerzy starszych 4 WDH Szerszenie, 21 WDH Myśliwi oraz 24 WDH Dobre Duchy, zajął 1. miejsce na trasie gry starszoharcerskiej!
Wędrownicy 16 WDH Słoneczni, 21 WDH Myśliwi oraz 24 WDH Dobre Duchy pod opieką pwd. Gabrieli Kliś, mieli okazję zwiedzić Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach, gdzie następnie odbyły się zajęcia i warsztaty „Złapać wyczyn za stopy”, które poprowadziła kierowniczka Referatu Wędrowniczego Chorągwi Śląskiej ZHP.
Wydarzenie zakończyło się koncertem Zespołu Artystycznego „Słoneczni”.
Zlot stał się okazją do fantastycznych przeżyć, zawarcia nowych znajomości, a także do nauki nowych umiejętności. Zwycięzcom gratulujemy sukcesu!