Warsztaty „Per aspera ad astra”

W sierpniu, w Domu Harcerza odbyły się warsztaty instruktorskie „Per aspera ad astra” dla druhów i druhen z naszego hufca, którzy niedawno rozpoczęli lub dopiero planują rozpocząć swoją przygodę w roli drużynowego drużyny harcerskiej.

Podczas trwania warsztatów uczestnicy mięli okazję przypomnieć sobie techniki harcerskie, poznać bliżej historię harcerstwa, symbolikę, musztrę oraz zapoznać się z obowiązkami drużynowego.
Warsztaty zakończył obrzędowy kominek, na którym, dzięki harcerzom z Próbnej Drużyny Harcerskiej z Jeleśni, przyszli drużynowi poznali magię jaką niesie ze sobą granatowy sznur.

Uczestnikom gratulujemy ukończenia warsztatów oraz liczmy, że swoją nabytą wiedzę oraz nowe pomysły na ciekawe zbiórki wykorzystają w pracy ze swoją drużyną!