XIII Zlot Hufca „Na tropie przeżycia”

W dniach 17-18 maja odbył się XIII Zlot Hufca „Na tropie przeżycia…” w Zespole Szkół nr 1 w Łodygowicach, w którym wzięło udział 112 zuchów, harcerzy i instruktorów. Zlot utrzymany był w tematyce survivalowej.

W piątek odbył się apel rozpoczynający Zlot oraz uroczysty kominek, na którym uczestnicy mieli okazję pośpiewać harcerskie piosenki oraz posłuchać gawędy o przyjaźni. Nie zabrakło wspólnych tańców! Przed północną odbyła się gra nocna dla najmłodszych i tych starszych. Szkoła zamieniła się w wielki plan filmowy jak z horroru, a zadaniem uczestników było odnaleźć rzeczy potrzebne na obóz. Jednak nie mieli łatwo, ponieważ musieli stawić czoła przeciwieństwom, które czekały na nich na każdym kroku. Gre wygrały Zuchy, które jako jedyne znalazły wszystkie potrzebne rzeczy! Po zaprawie porannej i śniadaniu, gdy patrolowi przeszli odprawę, zuchy oraz harcerze wyruszyli na grę terenową, gdzie czekało na nich bardzo trudne zadanie… okazało się, że muszą zdać się na samych siebie i naturę. Wszyscy dowiedzieli się jak poprawnie za pomocą świeczki rozpalić ognisko, jak przefiltrować wodę z rzeki za pomocą jedynie zasobów natury i zwykłego filtra do kawy jak i nauczyli się budować szałas za pomocą poznanych wcześniej węzłów. Odświeżyli swoją wiedzę na punkcie, gdzie musieli wykazać się znajomością z zakresu Pierwszej Pomocy. Ze wspaniałymi humorami i zaczerpniętą wiedzą wrócili do szkoły na obiad. Po posiłku odbył się Wielki Konkurs Drużyn. Każdy z patroli musiał wypełnić krzyżówkę harcerską oraz wymyślić ciekawe komiksy. Wszyscy spisali się na medal! Następnie odbył się apel kończący, na którym zuchy i harcerze otrzymali pamiątki i dyplomy pamiątkowe ze Zlotu!

Bardzo dziękujemy wszystkim instruktorom, którzy przybyli na kominek oraz wędrownikom z 15 RDW „Nieśmiertelni” za pomoc w zorganizowaniu gry podczas zlotu.