Gra Terenowa „Akcja pod Arsenałem”

30 marca 2019 roku odbyła się Gra terenowa z okazji 76. rocznicy Akcji pod Arsenałem, inaczej „Meksyk II”, zorganizowana przez 15 Ratowniczą Drużynę Wędrowniczą „Nieśmiertelni”.

W grze wzięło udział 97 zuchów, harcerzy, harcerzy starszych, instruktorów naszego hufca oraz osób niezrzeszonych. Wszyscy wtajemniczeni o godzinie 13:00 zebrali się pod hufcem. Tam odbył się apel rozpoczynający, na którym patrolowi zameldowali obecność swoich drużyn. Otrzymali również kopertę z ważnymi informacjami i mapą. Rozpoczęła się wielka walka! Uczestnicy mogli spróbować swoich sił m.in na podziemnej strzelnicy. Na każdym kroku czyhali na nich uzbrojeni Niemcy, więc musieli być bardzo czujni. Wykazali się znajomością pierwszej pomocy oraz bardzo ważnych w konspiracji szyfrów! Zuchy miały do pokonania tor przeszkód, z którego przejściem spisały się na medal. Każda grupa musiała ukraść Niemcom bardzo ważną paczkę i jak najszybciej przetransportować ją do Głównego Dowództwa, które znajdowało się w piwnicy naszego Hufca. Czas biegł nieubłaganie szybko. Nadszedł czas odbicia Rudego na polanie Parku Żywieckiego. Uzbrojeni od stóp do głów Niemcy o godzinie 15:50 mieli transportować na noszach poturbowanego Rudego do swojej siedziby. Wszyscy na komendę pobiegli uwolnić naszego przyjaciela.Udało nam się! Chłopak został opatrzony, a Niemcy obezwładnieni. Odbył się krótki apel kończący naszą przygodę. Uczestnicy otrzymali dyplomy pamiątkowe i naklejki. Wszyscy w bardzo dobrych humorach wrócili do domów!

Bardzo dziękujemy chłopakom z grupy ASG działającej na terenie Żywca za pomoc w grze. Co roku spotykamy się w coraz liczniejszym gronie, w tym roku z punktowymi i grupą ASG było nas ponad 100! Dziękujemy wszystkim za wspaniałą grę, do zobaczenia za rok!