Biwak Zuchowy – Dzień Myśli Braterskiej

W dniach 8-9 marca 2019 roku odbył się Biwak Zuchowy z okazji Dnia Myśli Braterskiej. Do Hufca przybyły zuchy Próbnej Gromady Zuchowej przy Przedszkolu nr 10 w Żywcu oraz Próbnej Gromady Zuchowej przy Przedszkolu nr 8 w Żywcu.

Zuchy swój pierwszy biwak rozpoczęły apelem! Zaraz po apelu odbył się kominek z okazji Dnia Myśli Braterskiej, na którym uczestnicy dowiedzieli się o idei DMB oraz poznali jego historię. Podczas kominka odbyła się Gra Morska, która wymagała od zuchów wykazania się wiedzą oraz umiejętnościami zdobytymi podczas zbiórek. Nie zabrakło również pląsów i gier ruchowych! Zaraz po kominku odbyła się kolacja. Przed dziećmi zostało postawione kolejne wyzwanie! Stworzyć lilijkę harcerską z masy solnej. Wszyscy spisali się na medal. W międzyczasie druhna hm. Cecylia Słowik, instruktorka naszego hufca zrobiła niespodziankę i przyjechała na biwak, aby spędzić czas wraz z zuchami. Kolejnym wyzwaniem dla zuchów było znalezienie zuchowych skarbów a mianowicie: chusty, pierścienia, lilijki, znaczku Zucha oraz portretu Roberta Baden-Powella. Po odnalezieniu wszystkich skarbów, zuchy zapoznały się ze znaczeniem znalezionych rzeczy oraz jak się z nimi obchodzić. Po skończonych zajęciach i wieczornej zabawie z chustą animacyjną na rynku, wspólnie obejrzeli film “Mała wielka stopa”. Drugi dzień biwaku rozpoczął się zaprawą i wyścigami po Żywieckim Rynku. Wszyscy z uśmiechami na twarzach wrócili do hufca na śniadanie. Po śniadaniu na zuchy czekała niespodzianka… Samodzielne wykonywanie mydełek! Każdy mógł samodzielnie wykonać swoje pachnące mydełko w różnych kształtach. Każdy z pięknie zapakowanym mydełkiem i wspaniałym humorem wrócił do domu.

Pierwszy biwak zuchowy był idealną okazją do integracji Żywieckich Gromad Zuchowych, spędzenia wspólnie czasu oraz głębszego wejścia w zuchowy świat. Dziękujemy opiekunom gromad oraz wędrownikom z 15 RDW “Nieśmiertelni” za pomoc w organizacji biwaku.

[envira-gallery id=”5385″]