Biwak DMB “Gdzie światła wędrują po ziemi”

W dniach 1-2 lutego 2019 roku w szkole podstawowej w Łodygowicach odbył się hufcowy biwak Dnia Myśli Braterskiej “Gdzie światła wędrują po ziemi”, w którym uczestniczyły: 16  WDH Słoneczni, 18 WDH Leśna Kompania oraz 24 WDH Dobre Duchy. Podczas biwaku uczestnicy przenieśli się w bajkowy świat mroźnej tundry, by przeżyć niezapomnianą przygodę wraz z bohaterami filmu animowanego “Mój brat niedźwiedź”.

Biwak rozpoczął się kominkiem, na którym harcerze wraz z zaproszonymi instruktorami, dzięki szamance Tananie otrzymali magiczne totemy oraz poznali moc, którą w sobie ukrywają. Podczas kominka odczytane były również kartki z życzeniami na DMB, które zostały napisane  w 2018 roku i włożone do “wehikułu czasu”.
Biwakowa noc była szczególna dla kilku harcerzy z 16 WDH Słoneczni oraz 24 WDH Dobre Duchy, którzy w blasku gwiazd złożyli przyrzeczenie harcerskie i otrzymali swój najważniejszy “totem” – Krzyż Harcerski. W czasie gry nocnej uczestnicy biwaku udali się w miejsce “gdzie światła wędrują po ziemi”, by pomóc szamance odczarować przybocznego, który przez złe duchy przodków został zamieniony w niedźwiedzia.
W sobotę, zaraz po śniadaniu, harcerze podzieleni na patrole oraz wyposażeni w mapy wyruszyli na trasę gry terenowej, podczas której, za pomocą zadań ukrytych za kodami QR mięli okazję sprawdzić swoje harcerskie umiejętności oraz orientację w terenie.

Biwak zakończył się uroczystym apelem, na którym każda drużyna otrzymała pamiątkowy dyplom – Ślad Przygody.
Wszystkim uczestnikom biwaku dziękujemy za niezapomniane chwile spędzone w harcerskim gronie, a komendzie biwaku za organizację tego magicznego wydarzenia!

[envira-gallery id=”5263″]