W niedzielę graliśmy z WOŚP!

W niedzielę (13.01.2019 r.) odbył się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak co roku harcerze, wędrownicy oraz instruktorzy licznie włączyli się w tę akcję.

W Domu Harcerza odbyła się Akcja Krwiodawstwa, zorganizowana przez Komendę Hufca ZHP Żywiec wraz z Czerwonym Polskim Krzyżem oraz Związkiem Żołnierzy WP Koło nr 10 w Żywcu. Zgłosiło się 51 chętnych. Krew oddało 39 osób, 8 osób po raz pierwszy. Razem zebrano 17,550 litrów! Na ulicach w Żywcu nie zabrakło kwestujących wędrowników z 15 RDW “Nieśmiertelni”, którzy w tym roku zebrali 9614,98 złotych, 2 centy, 2950 forintów 11 funtów, 6 euro i 1 franka. W Łodygowicach również nie zabrakło harcerzy z 18 WDH “Leśna Kompania”, którzy już od samego rana pojawili się by wspierać najmłodszych.

Pomaganie jest dziecinnie proste! Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie. Do zobaczenia za rok!

[envira-gallery id=”5218″]