Kurs Zastępowych i Przybocznych zakończony

Kurs Zastępowych i Przybocznych “W Stumilowym lesie wiedzy” trwał dwa weekendy (30.11-02.12 oraz 07-09.12.2018 r.). Podczas niego, harcerze przebrnęli przez wiele ciekawych zajęć. Wyzwaniem pierwszego zjazdu było stworzenie obrzędowości drużyny kursowej.

W pierwszy weekend kursu odbyły się zajęcia m.in z metody harcerskiej, struktury ZHP, obrzędowości, zasad dobrej zbiórki oraz stopni i sprawności. Harcerze uczestniczyli również w zajęciach z musztry. Wieczory kursowe harcerze spędzali przy Kominkach Harcerskich. Pracując w zastępach: “Leśne, Nieśmiertelne Duszki”, “Łakotki” oraz “Niebieskie Puszki” tworzyli kursową obrzędowość przez długi czas! Ostatecznie drużyna kursowa nosi nazwę “Mrówki Kursówki”. Pierwszy zjazd zakończył się wspólną iskierką oraz rozdaniem zadań międzyzjazdowych, z których kursanci wywiązali się wzorowo. Drugi zjazd kursanci rozpoczęli zajęciami z historii ZHP. Po zajęciach odbył się kominek o Prawie Harcerskim. Kolejny dzień był również pracowity. Odbyły się zajęcia z planowania, promocji oraz Symboliki Harcerskiej. Po obiedzie kursanci mieli czas na powtórkę wiadomości z obydwu zjazdów. Po powtórkach przystąpili to jednego z trzech zaliczeń kursu – biegu patrolowego. Bieg odbył się w Żywieckim Parku. Drugim zaliczeniem był test. Test składał się z 25 pytań i obejmował zakres wiedzy z całego kursu. Po teście odbył się konkurs piosenki kursowej. Kursanci zaprezentowali Kadrze kursu piosenki zastępów i piosenkę drużyny kursowej. Po konkursie odbyło się śpiewogranie. Trzecim i ostatnim zaliczeniem była rozmowa z Komendantem i zastępcą Komendanta kursu. O północy wszyscy poznali werdykt… Wszyscy zdali kurs! Rano Komendant wręczył na apelu kończącym dyplom.! Już niedługo również do rąk kursantów trafią Patenty Zastępowych i Przybocznych.

Był to wspaniały czas na pogłębienie wiedzy harcerskiej. Gratulujemy kursantom ukończenia kursu i życzymy powodzenia na nowych funkcjach! Zapraszamy również do obejrzenia filmu przedstawiającego zastępy oraz piosenkę drużyny kursowej!

Kurs Zastępowych i Przybocznych "W Stumilowym lesie wiedzy" już za nami!Przedstawiamy Wam naszą drużyne kursową, zastępy oraz to co stworzyli 😀

Opublikowany przez Hufiec ZHP Żywiec Czwartek, 13 grudnia 2018
[envira-gallery id=”4897″]