XXXV Rajd Beskidzkich Trampów za nami!

W dniach 23-24 listopada w Zespole Szkól Ekonomiczno-Gastronomicznych, odbył się Jubileuszowy 35. Rajd Beskidzkich Trampów „Na tropie tajemnic Flinstonów Hufca”.  Jest to Hufcowy Rajd z wieloletnia tradycją i jedną wielką przygodą! W tym roku był on podwójnie wyjątkowy, ponieważ odbył się w 100-lecie Odzyskania Niepodległości oraz w 750-Lecie naszego Miasta. 

Rajd rozpoczął się apelem, po którym odbyły się zajęcia programowe. Wieczorem wszyscy uczestnicy wraz z zaproszonymi gośćmi, instruktorami naszego Hufca, Panią Poseł Małgorzatą Pępek oraz przedstawicielami gazet Żywieckich zasiedli przy wspólnym Kominku Harcerskim. Odbyło się uroczyste rozpalenie świeczek. Na Kominku Dh Jan opowiedział historię powstania Rajdu Beskidzkich Trampów. Został wyświetlony również film, na którym znalazły się fotografie z początkowych Rajdów oraz aktualnych akcji podejmowanych przez harcerzy. Następnie odbył się Quiz o naszym Hufcu, podczas którego wszyscy wykazali się duża wiedzą! Po wspomnieniach sprzed lat wszyscy zawiązali Krąg Harcerski. W nocy odbyła się straszna gra! Wszyscy w ciemnej sali gimnastycznej musieli znaleźć swoich kolegów z drużyny. Nie było to zadanie łatwe, bo było wiele głośnych krzyków i mrożących krew w żyłach odgłosów. Harcerze Starsi oraz Wędrownicy mieli dodatkową nocna atrakcje, ponieważ nie wiadomo, dlaczego nagle Dom Harcerza zamienił się w Dom Strachów! Jednak wszyscy dzielnie stawili czoła wyzwaniu i nie dali się pokonać! W sobotę odbyła się wielka gra terenowa! Uczestnicy wykonali wiele ciekawych zadań związanych z Flinstonami m.in mieli do ułożenia słowniczek harcersko-flinstonowy, ułożyć Herb Żywca z materiałów znalezionych w Żywieckim parku oraz Zwiedzili Muzeum Czynu Zbrojnego Żywiecczyzny w poszukiwaniu jaja Dinozaura! W Państwowej Straży Pożarnej dowiedzieli się o pracy strażaków oraz zmierzyli się w zawodach z rozwijania lin gaśniczych! Wszyscy uczestnicy z gry wrócili uśmiechnięci. Odwiedziły nas również na grze nasze kochane Żywieckie Zuszki z “Szybkich Żółwi” oraz “Nieśmiertelnych Skrzatów”. Pomimo tego, że dopiero zaczynają swoją zuchową drogę, sprawowały się wzorowo i pomogły nam odzyskać nasze druhenki z rąk Grupy ASG!
Wszyscy będziemy bardzo mile wspominać ten wyjątkowy Rajd!
Zadaliśmy uczestnikom pytanie „Co najbardziej podobało ci się na Rajdzie?”.
Oto odpowiedzi:
„Najbardziej podobała mi się komenda Biegiem Marsz!” – mówi Zosia z 18 WDH “Leśna Kompania”
„Na biwaku panowała bardzo miła atmosfera.” – skomentował Kacper z 24 WDH “Dobre Duchy”
“Lubię takie biwaki, gdzie mogę poznać harcerzy z innych drużyn” – mówi Milena z 4 WDH “Szerszenie”
„Podobała mi się gra miejska. Gdzie harcerze mogli sprawdzić swoje wiadomości i wykazać się kreatywnością i nauczyć się wiele nowych rzeczy!” – mówi dh Renata drużynowa 24 WDH “Dobre Duchy”
„Najbardziej podobały mi się gry i zabawy z innymi harcerzami i podchody” – mówi Janek z 8 DHNS “Drużyna Słońca”
„Najbardziej podobał mi się kominek – to wspaniałe wspomnienie” – skomentowała dh Łucja drużynowa 16 WDH “Słoneczni”
“To wspaniałe, że możemy się spotkać w tak licznym gronie. “Trampy” to historyczny Rajd naszego Hufca, dlatego bardzo cieszę się, że nadal podtrzymywana jest jego tradycja” – podsumowała dh Halina Klimczak drużynowa 8 DHNS “Drużyna Słońca”
„Trudno określić ze względu na ogrom atrakcji, które na nas czekały!” – mówi dh Dawid drużynowy 15 RDW “Nieśmiertelni”

Dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz gościom za wspólnie spędzony czas podczas Jubileuszowego Rajdu Beskidzkich Trampów. Dziękujemy również PSP za współpracę i możliwość zorganizowania zajęć dla harcerzy podczas Gry.
“Przy innym ogniu w inną noc do zobaczenia znów…”

[envira-gallery id=”4816″]