Terenowa Gra Harcerska

W ramach podsumowania pracy harcerskiej, 16 WDH “Słoneczni” z Czernichowa oraz 24 WDH “Dobre Duchy” z Międzybrodzia Żywieckiego wzięły udział w Terenowej Grze Harcerskiej, która odbyła się na terenie Czernichowa w sobotę 9 czerwca br.

Gra rozpoczęła się pod Urzędem Gminy Czernichów, skąd patrole harcerzy kolejno wyruszały na trasę gry. Szlak biegł malowniczym grzbietem gór, więc uczestnicy oprócz uczestniczenia w fabule, mieli możliwość podziwiania piękna krajobrazu Beskidu Małego.

Cała fabuła gry oparta była na historii z Wioski Smerfów, skąd zły i podstępny Gargamel uprowadził wszystkie Smerfy, za wyjątkiem Smerfetki, która poprosiła harcerzy o pomoc w odnalezieniu przyjaciół. Młodzi bohaterowie odważnie wyruszyli w drogę, aby pomóc uprowadzonym.

Finał rozegrał się na Gajówce, gdzie harcerze wykupili Smerfy z rąk Gargamela złotem zebranym na trasie gry. Wszyscy, szczęśliwi z powodu przeżytej przygody i dobrego zakończenia, świętowali przy ognisku.

Dziękujemy organizatorom oraz drużynowym za przygotowanie i przeprowadzenie gry, a uczestnikom za wzorowe zachowanie i okazaną Smerfom pomoc!

fot. Kasia Kliś i Bartek Weiss

[envira-gallery id=”3264″]