Szkolenie WOPR

Szkolenie WOPR

1 czerwca 2018 roku, członkowie 15 RDW “Nieśmiertelni” wzięli udział w prelekcji oraz zajęciach na temat bezpieczeństwa nad wodą i udzielania pierwszej pomocy, połączonych z zajęciami na łodzi motorowej. Szkolenie zostało zorganizowane przez Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Żywcu.

Zajęcia odbyły się w siedzibie WOPR nad Jeziorem Żywieckim. Na początek, harcerze mieli możliwość przepłynięcia jeziora motorówką. Było to wspaniałe przeżycie, ponieważ na Jeziorze Żywieckim obowiązuje zakaz pływania skuterami oraz łodziami motorowymi. Wyjątek stanowią służby mundurowe oraz WOPR.  Gdy dopłynęli do brzegu, czekały już na nich zajęcia z pierwszej pomocy, na których poznali nazwy i zastosowanie sprzętu ratunkowego używanego przez WOPR. Harcerze nauczyliśmy się jak poprawnie wykonać masaż serca. Na koniec mieli okazję poznać bardzo przydatny węzeł ratowniczy. Pogoda podczas szkolenia była znakomita.

Dziękujemy Rejonowemu Oddziałowi WOPR w Żywcu za przeprowadzenie zajęć!