Gra terenowa “Akcja pod Arsenałem”

W dniu 26.03.2018 r. w 75. rocznicę Akcji pod Arsenałem odbyła się gra terenowa zorganizowana przez 15 RDW “Nieśmiertelni” we współpracy z Z Warriors ASG Team. Na początku uczestnicy poznali “Rudego”, który został porwany przez wroga! Głównym zadaniem uczestników było odbicie porwanego.

Niestety nie było to proste. Harcerze mieli do wykonania szereg zadań, m.in. przejąć list od niemieckiego listonosza z dalszymi rozkazami, przyprowadzić zbiega na przesłuchanie czy namalować znak Polski Walczącej tak, aby Niemcy ich nie złapali.  Na punktach dowiedzieli się również, jak opatrzyć rannego, zrobić prowizoryczne nosze oraz przeszli szkolenie bojowe. Każdy uczestnik miał okazję oddać celne strzały do tarczy. Nad wszystkim czuwało Główne Dowództwo, które znajdowało się w piwnicy naszego Hufca. Ostatecznie, udało się odbić Rudego z rąk Niemców, nie było to jednak proste, ponieważ “Rudy” przewożony był motocyklem, wokół którego szli wrogowie. Całą grę zakończyło rozdanie pamiątek oraz wspólne zdjęcie. W grze uczestniczyło prawie 60 osób, w tym harcerze z Żywca, Węgierskiej Górki, patrol ze szkoły w Moszczanicy oraz osoby niezrzeszone.

Dziękujemy wszystkim za dobrą zabawę oraz wspólne uczczenie tego wydarzenia!

[envira-gallery id=”3071″]