Biwak “W kręgu nieodebranych połączeń”

W dniach 9-10.03.2018 r. odbył się biwak harcerzy starszych “W kręgu nieodebranych połączeń”. Biwak zaczął się od gry terenowej, w której uczestnicy nie tylko musieli wykazać się wiedzą z zakresu technik harcerskich oraz musztry, ale również odwagą i kreatywnością. Po kolacji nastąpiło wspólne śpiewogranie. W nocy jedna harcerka została porwana, a cały biwak ruszył na pomoc!

Każdy z trzech patroli pokonując wyznaczoną trasę musiał zmierzyć się z zadaniami, by zdobyć okup dla porywaczy. Niestety przy próbie przekazania okupu została porwana kolejna osoba! W tym momencie zadzwonił telefon… porywacze po przekazaniu informacji rozłączyli się, lecz uczestnicy znaleźli miejsce ich pobytu! Gdy dotarli na miejsce, obezwładnili oprawców oraz uwolnili porwane osoby. Po wszystkim wspólnie wrócili do hufca. Po śniadaniu odbyły się zajęcia programowe, uczestnicy zmagali się z “Grą Morską”, wykazując się wiedzą z zakresu harcerstwa oraz turystyki. Na końcu odbył się apel i rozdanie pamiątek.