XXXV Ogólnopolski Rajd Kopernikański

Ogólnopolski Rajd Kopernikański to już tradycyjna impreza harcerska organizowana przez Hufiec ZHP Toruń. Tegoroczna, 35. już edycja, odbyła się w dniach 2-4.03.2018 r. Udział w Rajdzie wziął jeden starszoharcerski patrol pod opieką komendantki naszego Hufca.

Przygoda naszych harcerzy zaczęła się w piątek rano w Bielsku-Białej, skąd wyruszyli pociągiem do Poznania, a potem do Torunia. Już pierwszego dnia, rozpoczęły się zajęcia na trasach – tak brzmiał jej opis: “Nuklearna wojna zniszczyła cywilizacje. Najlepsi światowi naukowcy wysłali grupę wybrańców zdolnych przetrwać 100 lat w kosmosie na arce nazwanej “Kopernik 1”. Po tym czasie wracają na Ziemię aby odbudować świat. Ich zadanie nie będzie proste. Opustoszałe miasta, zniszczony krajobraz i leje po bombach to pierwsze co ujrzą na niegdyś zielonej planecie. Okazuje się że nie są tu sami! Garstka ludzi przetrwała kataklizm w starych kryptach z zimnej wojny. Każdy dzień… każda godzina stawi nowe wyzwania i zmusza często do trudnych wyborów. Nikt nie wie co czai się w zapomnianym świecie.” Wieczorem nasi harcerze otrzymali pierwsze zadanie – odnalezienie kapsuły ukrytej gdzieś w centrum miasta.

Dzień drugi to gra terenowa oraz zajęcia w Centrum Nowoczesności “Młyn Wiedzy”, podczas której nasi harcerze poznali zasady działania nowoczesnej technologi oraz mogli zaobserwować naturalne zjawiska przyrodnicze. Podczas gry, harcerze naszego hufca musieli zmierzyć się nie tylko z przeszkodami oraz przeciwnikami, lecz także z niską temperaturą, która wynosiła -10°C!

Rajd zakończył się w niedzielę, harcerze odebrali dyplom za udział w Rajdzie i wyruszyli w drogę powrotną do Bielska-Białej.

Dziękujemy druhnie Komendant pwd. Agnieszce Michalec oraz patrolowej Gabrysi Kliś, za wspaniale spędzony czas oraz opiekę nad patrolem, a rodzicom za umożliwienie wzięcia udziału w tej przygodzie!

[envira-gallery id=”2764″]