Koncert Charytatywny „Drzewo Nadziei”

Dzień Myśli Braterskiej jest szczególnym dniem dla harcerzy. W tym dniu wszyscy razem jednocząc się we wspólnej idei, obchodzimy święto przyjaźni i urodziny założyciela skautingu Roberta Baden-Powella. Tegoroczne obchody dla Związku Harcerstwa Polskiego na Litwie będą jeszcze bardziej uroczyste, gdyż w przeddzień tego święta, 21 lutego, odbędzie się koncert charytatywny jako finałowa akcja projektu – „Drzewo Nadziei”.

Ten projekt ma na celu zebranie środków na wybudowanie działu dziecięcego hospicjum w Wilnie. Projektem koordynują harcerze Związku Harcerstwa Polskiego na Litwie. 23 listopada 2016 roku po raz pierwszy odbył się charytatywny koncert „Drzewo Nadziei“, podczas którego udało się zebrać ponad 16 000 Eur (włącznie z sumą przelewów bankowych). Pieniądze wpłynęły z Litwy, Polski, Niemiec i Danii. Niestety na budowę dziecięcego działu hospicjum jest potrzebna o wiele większa suma. Dlatego w tym roku wracamy z większą siłą i organizujemy koncert po raz drugi.

Druhny i druhowie, wędrownicy i wędrowniczki, zuchy, rodzice i wszyscy miłośnicy harcerstwa – pokażmy światu, jak dużą moc ma harcerstwo, pokażmy jak dobrych ludzi jednoczy ten ruch harcerski! Każdy z Nas może dołączyć się do rosnącego Drzewa Nadziei i dołożyć swą cegiełkę do wielkiego dzieła robiąc przelew na konto hospicjum oraz opowiadając o tym projekcie. Te dzieci potrzebują naszego wsparcia!

Zapraszamy także do oglądania transmisji koncertu 21 lutego o godz. 18:00 (EET). Zapraszamy do obejrzenia filmiku https://www.youtube.com/watch?v=HhnzYVxkjak
Więcej informacji na stronie: www.drzewonadziei.lt

Nazwa odbiorcy: Pal. kun. Mykolo Sopočkos hospisas
Tytuł zobowiązania: „Drzewo Nadziei”