Piąte Urodziny Nieśmiertelnych

17.11.2017 r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Żywcu odbyła się Gala Urodzinowa z okazji 5-lecia powstania 15 Ratowniczej Drużyny Wędrowniczej “Nieśmiertelni”. W Gali brały udział zuchy, harcerze, wędrownicy oraz instruktorzy wraz z Komendą Hufca.

Podczas oficjalnej części, uczestnicy cofnęli się do roku 2012, czyli początku powstania drużyny. W trakcie filmu poznali najważniejsze wydarzenia z życia drużyny, stworzyli wspólnie pajęczynkę wspomnień oraz poddali się dźwiękom gitary. Odważni, którzy zostali na biwaku na noc, zmierzyli się z szeregiem zadań oraz uczestniczyli w zajęciach, m.in dotyczących topografii terenu, pierwszej pomocy oraz tańca. Każdy uczestnik miał również okazję pokonać tor przeszkód z maską gazową. Wyzwania podjął się nawet najmłodszy uczestnik biwaku, który miał 5 lat!

Gratulujemy osobom, które otrzymały tytuł “Super Harcerza” za wykonane zadania oraz prawdziwie harcerską postawę podczas biwaku. Dzięki sklepie MILITARY ZONE zwycięzcy otrzymali niesamowite nagrody! Słowa podziękowań pragniemy również skierować do Pani Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Żywcu za życzliwość oraz udzielone wsparcie przy organizacji biwaku!

[envira-gallery id=”1445″]