Obchody Święta Niepodległości

11.11.2017 r. w 99. rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości, zuchy, harcerze oraz wędrownicy wraz z instruktorami, podczas obchodów, pełnili warty w Żywcu, Czernichowie oraz Międzybrodziu Żywieckim.

Poczet Sztandarowy uczestniczył we Mszy Świętej w Konkatedrze Żywieckiej, a 24 WDH “Dobre Duchy” reprezentowała ZHP podczas głównych Gminnych Obchodów Święta Niepodległości w Międzybrodziu Żywieckim. Komenda Hufca i harcerze złożyli również kwiaty na terenie działania jednostek, m.in. pod pomnikiem Wdzięczności Poświęconym Ofiarom Hitlerowskiego Terroru w Czernichowie.

Obecność harcerzy pełniących warty pokazuje, jak ważna jest dla nas pamięć o ojczyźnie. Szacunek oraz patriotyzm można zobaczyć już u zuchów, które dzielnie pełniły wartę na Żywieckim Rynku. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z obchodów!

[envira-gallery id=”1366″]